Огляд у гінеколога – як підготуватися?

Гінекологічний огляд це безумовно малоприємна процедура, але проходити його потрібно два рази в рік, кожній жінці.  І як завжди жінки на невизначений термін відкладають свій візит до гінеколога через різні причини, такі як: брак часу, сором та інші різні справи. Але й навіть при відсутності якихось скарг регулярний гінекологічний огляд може виявити  різні захворювання. У принципі не такий страшний гінекологічний огляд як здається.

Як правильно підготуватися до гінекологічного огляду?

Готуватися до гінекологічного огляду слід заздалегіть, це робиться для того щоб він був найбільш інформативним. Напередодні відвідування гінеколога потрібно прийняти ванну (душ) та вдягнути чисту білизну. Зайвим може бути так як може спотворити картину обстеження використання різних дезодорованих засобів, глибоке промивання чи спринцювання. Також є необов’язковим голити на лобку волосся. Є необхідним уникання статтевого контакту за пару днів до догляду .

Також у випадку прийому лікарських препаратів, засобів вагінальної або оральної контрацепції необхідно повідомити лікареві, наприклад на огляд до лікаря рекомендується іти аж через дві неділі після прийому антибіотиків.

Для огляду в гінеколога найкращим періодом вважається перший тиждень після менструації, але це не є крайнім показанням. Тим більше, якщо проблеми зі здоров’ям виникли під час менструації або та ж менструація перейшла в кровотечу, що не закінчується через звичайний для вас термін, необхідно вирушати до лікаря негайно.

Гінекологічний огляд передбачає три складові:

  • реактильне обстеження;
  • зовнішній огляд;
  • внутрішньовагінальне обстеження.

Внутрішньовагінальне обстеження проводиться для тих жінок які вже почали статтеве життя. А два перші види для жінок незайманих.

Внутрішньовагінальне дослідження проводиться за допомогою спеціальних дзеркал та включає в себе огляд шийки матки та стінок піхви. Ідучи до лікаря гінеколога візьміть з собою носочки і пелюшку а також можете придбати одноразові інструменти для гінекологічного огляду в аптеці.

Також подбайте про те, щоб в кабінеті лікаря не викликало надмірних труднощів роздягання. Доцільно надіти плаття або спідницю.